Ana Sayfa    Danışmanlarımız    Hakkımızda    Künye    İletişim    Kadın    Haberler    Yemek Tarifleri    
  Lazer Epilasyon     Estetik     Cilt Bakımı     Güzellik     Sağlıklı Yaşam     Kadın  
Evde Saç Bakımı İçin Pratik Öneriler
Evde Saç Bakımı İçin Pratik Öneriler
Ekleme Tarihi : 11-Kasım-2011 - Cuma - 11:35:53
Büyült
Küçült
Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer ?
Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer ?

Lazer Epilasyon Nasıl uygulanıyor?

 

Uygulama üç basamaklı yumuşak bir süreçten oluşuyor. İlk önce tedavi edilecek alan temizleniyor. Sonra bu bölgedeki uzun kıllar kısaltılıyor ve yaklaşık 2 santimlik mesafeden saniyede 2 atış yapılarak her atışta 1,5 santimlik daire şeklinde bir alan taranıyor. Enerji deriden geçip tüy folikülündeki pigment tarafından emiliyor. Saniyeden daha kısa sürede tüm tedavi edilen tüy folikülleri etkisiz hale getiriliyor. Tedavi edilecek alanın genişliğine balı olarak tedavi birkaç dakikadan bir saate kadar sürebiliyor. Tedaviden sonra, en fazla bir birkaç gün içinde tüyler kendiliğinden dökülüyor.Ardından hemen normal aktivitelere dönülebiliyor. Tedavinin hemen sonrasında oluşan kızarıklık ve kıl etrafında oluşan kabarıklar , 1 – 2 saatte kaybolacaktır.

 

Bu sistem güvenli midir ?

Evet. Üretilen enerji bir ışıktır. Cilde zarar vermeden geçerek kıl köküne ulaşan bu ışık, vücutta herhangi bir artık bırakmaz. Ayrıca herhangi bir kanserojen etkisi yoktur. Lazer epilasyonun güvenilirliği ve tesiri, Amerikan gıda ve ilaç dairesi FDA (Food and Drag Association) tarafından 1997 yılında onaylanmıştır

Lenf, ter, yağ, süt bezleri ve üreme organlarına bir etkisi yoktur.

Hangi bölgelere lazer epilasyon uygulaması yapılabilmektedir ?

Hemen hemen vücudun bütün bölgelerine lazer epilasyon uygulaması yapılabilmektedir.

 

Tipik bir seans ne kadar sürer?

İşleminin süresi bölgeye göre değişiklik gösterir, yüz bölgelerinde 10 – 15 dakika , vücudun sırt ve bacak gibi geniş alanlarında 1 saat civarında olmaktadır. Epilasyonun neticesi kişiye ve uygulanan bölgeye değişiklik göstermektedir. Seans sayısı ortalama 5 ile 7 seans arasında değişmektedir.

 

Seans sayısındaki farkların nedeni nedir?

Gerekli tedavi seansı sayısı, kıl büyümesinin yoğunluğuna ve yerine bağli olarak çeşitlilik gösterir. Vücut kıllarının yaklaşık %30'u normal olarak büyüme fazında bulunur. Geri kalanı uykudadır, henüz daha geri aşamalardadır ve ışığı ememez. Her tedavi seansında büyümekte olan kılların %60-95'i temizlenebilir.

 

Uygulama esnasında acı hissediliyor mu ?

Tedavi süreci hemen hemen tamamen ağrısız ve acısızdır. Derinin üst yüzeyinde (epidermis) bulunan hücreler ısınarak dermişi ısıtır. Derinin korunması amacıyla uygulanan soğuk hava akımı ağrı hissini azaltmaktadır. Çoğu hasta minimal düzeyde bir rahatsızlık hisseder, ancak bu rahatsızlık hissi de hafif bir yanma sızlama ya da karıncalanma hissinden öte bir şey değildir.

Yan Etkileri Varmıdır ?Lazer epilasyon uygulamasının herhangi bir kalıcı bir yan etkisi yoktur.

 

Uygulama öncesinde nelere dikkat edilmelidir ?

Uygulama bölgesinde, 4 hafta önceden başlamak kaydıyla cımbız, ağda ve kıl dökücü krem gibi köke etki eden metotlar kullanılmamalıdır. Ayrıca aynı şekilde güneş ışığından ve bronzlaşmadan da kaçınılmalıdır.

Lazer epilasyon uygulamasınde erkek ve bayan arasında ne gibi farklar var?

Erkeklerin kıl kökleri bayanlara oranla daha kalın olduğundan, erkeklerde lazer epilasyon daha başarılı sonuç verebilir.  Uygulama açısından herhangi bir fark yoktur.Okuma: 2081 Bu Haberi Paylaş : Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş
Bağlantılar: Lazer Epilasyon